Ви придбали земельну ділянку і плануєте побудувати будинок. Першочергово ви знаходите архітектора який втілить всі ваші плани і побажання на бумазі, можливо навіть візуалізує в спеціальній комп’ютерній програмі.

Далі хороший будівельний підрядник вам побудує будинок, слідкуючи за дотриманням розробленого проекту. За потреби також можливо залучення архітектора з авторським наглядом.

Будинок збудований, зроблене внутрішнє та зовнішнє оздоблення, зроблені доріжки і огорожа. Настав час «ландшафтного дизайну». Ви саджаєте два десятки плодових дерев, поміж них висіваєте насіння газонної трави, встановлюєте кілька садових крісел і чекаєте коли ваш двір стане затишним…

Далі буде приблизно наступне:

Газон проросте але без системи поливу буде висихати влітку

- Поміж плодових дерев косити газон окреме задоволення..

- За кілька років(коли дерева почнуть плодоносити) ви зрозумієте що не потрібно стільки яблук/груш/абрикосів, а плоди що падають та гниють потрібно постійно прибирати з ґрунту…

- Логіка садових доріжок – «не логічна»

-Тощо

Про що в цій статті? Про важливість розробки не лише проекту будинку, а й

proectfigma

проекту благоустрію вашого двору. Для того щоб уникнути помилок описаних вище, і багатьооох інших, якраз і розробляють ландшафтний проект.

Ландшафтний проект – це комплексне рішення по розташуванню всіх елементів саду та план зручного їх використання зафіксоване на папері. Тобто коли ми говоримо про ландшафт, це не лише про висадження рослин на клумбі в певній послідовності.

Майже в кожному сучасному домоволодінні є будинок, тераса, альтанка, барбекю, плодова зона, декоративна зона, басейн (каркасний або капітальний), дитяча зона, господарські споруди, система доріжок, клумби і галявини тощо. І завдання проектанта в тому, щоб вам було зручно всім цим користуватись.

Отже дійшовши до питання проектування вашого подвір’я ви можете розробити самостійно проект або хоча б ідею благоустрою нанести на папір

proectfigma2

або замовити проект в ландшафтної компанії.

Якщо вирішили зробити самостійно, зверніть увагу на наступне:

  • - Плодових дерев потрібно кілька штук в окремій зоні двору
  • - До всіх елементів ландшафту має бути доступ з кожного іншого елементу
  • - Не створюйте забагато газону, клумби потребують менше догляду ніж газон
  • - Обов’язково проектуйте систему поливу
  • - Спробуйте запланувати все що вам хочеться або захочеться в майбутньому!
  • - Не проектуйте клумб занадто складних конфігурацій. Це гарно – але складно в догляді

Якщо ж ви не хочете продумувати ці всі аспекти, звертайтесь до проектантів і розробляйте проект своєї мрії.

Повернутись