Існує не так багато елементів ландшафтного дизайну, які, за думкою більшості домовласників, обов’язкові на кожному подвір’ї. Один з таких елементів, безумовно, газон!

Навряд чи існують люди яким не подобається зелена м’яка галявина на власному подвір’ї, де можна посидіти, полежати та й просто милуватись гарним кольором і текстурою. До всього газон гарно підкреслює інші елементи ландшафту: міксбордери, клумби, групові та рядні посадки, нівакі або садові бонсаї, водойми тощо.

Це ми описали естетичну сторону трав’яного покриття що зветься газон! А стаття в нас більше про практичну сторону, тобто як газон створити і утримувати в гарному стані. Які типи газонів бувають, та чи варто звертатись до спеціалістів зі створення ландшафтів для отримання гарного газону в своєму домогосподарстві.

Способів створення газонів є два: посівний та рулонний. Різниця між ними з’являється лише на останньому етапі. Далі на цьому наголосимо.

Отже створення газону. Етапи:

- Прибирання сміття на ділянці(якщо будівельне сміття засипати родючим ґрунтом діла не буде)

- Обробити гербіцидом багаторічні злакові бур’яни (іншого способу їх вивести у вас не буде)

1Lawnfigma

- Завезти родючий шар ґрунту, за потреби, змішуючи з піском культиватором

- Чорнове планування(проводиться граблями і лопатами з допуском відхилення по висоті до 5см)

- Чистове планування (проводиться спеціальним інструментом, або також граблями. Допустиме відхилення по висоті 1см)

- Трамбування верхнього шару ґрунту

В цьому місці є два варіанти продовження:

  • 1. Укладання рулонів газонної трави; каткування вкладених рулонів; полив; перший покіс
  • 2. Висівання травосуміші газонної трави; мульчування посіву; каткування посіву; полив; перший укіс; підсів за потреби.

Таким чином ви отримуєте бажане. Саме на цьому останньому етапі, зазвичай, люди що вирішили зробити газон самостійно

2lawnfigma

починають розуміти чому газон стільки коштує.

Якщо ви все ж любите займатись садом власноруч і маєте на це час, то маємо кілька порад, які дуже бажано виконати при створенні газону:

Грунт. Земля під газон не повинна бути «жирним чорноземом». Найкраще пасує сіра супіщана земля. Якщо ви привезли глинистий ґрунт, обов’язково розмішайте його з піском. Піску може бути до 50%, залежно від рівня глинистості ґрунту.

Бур’яни. Якщо на ділянці майбутнього газону є пирій, або інші злакові бур’яни – обробка гербіцидом суцільної дії це єдиний спосіб отримати нормальний газон. Другої спроби вивести з ділянки пирій вже не буде!

Чистове планування. Поверхня під газон має бути не менш рівною, ніж поверхні бруківки. Це потрібно для подальшого зручного догляду та щоб уникнути вимокання трави в пониженнях.

Насіння газонної трави. В продажу є безліч травосумішей та виробників газонних трав з різною вартістю 1 кг трави. Не намагайтесь купити саму дешеву траву(з формулюванням «це ж трава, вона вся однакова»), та незрозумілого походження(навіть якщо гарне пакування). Пам’ятайте, ви щодня будете бачити ту неякісну траву на якій зекономили 1000гривень…

Рулонний газон. Тут ситуація схожа з посівним газоном. В Україні є добрий десяток виробників рулонних газонів. Всі користуються різними травосумішами та мають різні технологічні процеси. Краще проконсультуйтесь зі спеціалістом ландшафтного дизайну якому довіряєте.

Догляд та сервіс. Другий стовп на якому тримається гарний та здоровий газон – це своєчасний і правильний догляд. Але про це трохи в іншому розділі.

Якщо гарний газон ви любите, але самі його створювати не хочете – вам сюди!

Повернутись