Коли вмикати полив на газон та клумби? Який режим поливу має бути?

Більшість власників автоматичного поливу на своєму подвір’ї щороку розмірковують коли краще його вмикати в постійний режим. Хтось хвилюється щоб не зробити це запізно, хтось запускає коли згадає про це.

Спробуємо розібратись з цими питаннями. Оптимальним часом запуску поливу буде період з середини березня до середини травня. Давайте розглянемо детально.

Майже до кінця весни, для більшості рослин на вашому подвір’ї достатньо вологи накопиченої з зими. До того ж навесні часто йдуть дощі які відновлюють запаси вологи.

Найбільшим споживачем вологи є газон. Але навіть він її зовсім не споживає, аж допоки не почне активно рости. Листяні та хвойні рослини також починають споживати воду з початком фази вегетаціїї (розпускання бруньок).

Якщо підводити підсумки, то бачимо наступне:

- Запустити і зробити ревізію системи зрошення ви можете в період з середини березня до середини травня (це не обов’язково робити в перший сонячний день)

- Вмикати на постійний режим поливу потрібно не раніше ніж з кінця квітня, а часом навіть в травні (це залежить від температур повітря)

driplineclose.webp

- Вмикати на постійний режим поливу потрібно не раніше ніж з кінця квітня, а часом навіть в травні (це залежить від температур повітря)

- При робочій системі автополиву, протягом весни, можна декілька разім за потреби полити газон та клумби. Зазвичай це роблять при внесенні добрив або при аномально сухій погоді весною. накопиченої з зими. До того ж навесні часто йдуть дощі які відновлюють запаси вологи.

Пам’ятайте: зайва волога для рослин ще більше шкідлива ніж її нестача!

Повернутись